NRD Начало
Вторник, 17 Септември 2024
Начало Творчески отражения Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“
4362
Творчески отражения

Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“

Документалната изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“ ще бъде представена в Музея на розата в Казанлък, съобщиха организаторите от Регионалния академичен център в града с координатор инж. Владимир Чучумишев. Панелната експозиция, която включва 22 постера, е подготвена от Научния архив на Българската академия на науките (БАН), а официалното откриване е на 28 август.  Изложбата представя документални свидетелства за дейността на българските книжовници и просветители, автобиографични и биографични документи, ръкописи на трудове, дневници, мемоари и спомени на наши учени, държавни, обществени, културни и военни дейци - членове на БАН

| 26 Август 2024, 13:30 ч.
Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“
Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“
Снимка © DFA

Документалната изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“ ще бъде представена в Музея на розата в Казанлък, съобщиха организаторите от Регионалния академичен център в града с координатор инж. Владимир Чучумишев.

На 3 юли в „Театър 199“ е премиерата на „Шишарки“ от Екатерина Георгиева, съобщават от театъра.

През 2022 година пиесата бе един от финалистите в седмото издание на конкурса за съвременна българска драматургия „Славка Славова“.

Стела, сестра Рони и техните партньори Алекс и Асен се събират в семейната вила по случай трийсетгодишния юбилей на Рони. Четиримата са били заедно за последен път преди две години, когато съдбата завинаги преобръща живота им. Сега те се опитват отново да намерят път един към друг, но се появяват, сякаш заедно с аромата на шишарки от заобикалящата ги гора, неподозирани тайни от миналото, неочаквани истини за настоящето и трудни въпроси занапред.

Може ли човек да бъде безпощадно искрен с онези, които обича? Способен ли е да изрече онова, което е най-трудно за изричане? Какво се случ

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

The Eastern Quartet от Цюрих, Швейцария, гостува на 25 юни в София, съобщават от Арт център „Сити марк“, домакин на събитието.

Формацията се състои от четирима професионалисти, идващи от различни части на Европа. Това са Атанас Маринов (България), Сорин Спасиновичи (Румъния), Серафим фон Вера (Швейцария) и Доминик Блум (Швейцария). По думите им основната цел на The Eastern Quartet е да свърже различни музикални жанрове по уникален начин, използвайки тяхната изобретателност, музикални умения и културен опит, който всеки от тях притежава.

„Класически квалифицирани, The Eastern Quartet преминава всички граници със своя полиглотен музикален език. Обобщаването на специалното качество на техните аранжиментите с няколко думи не е лесна задача: те са паралелни

Никол Кидман представи еротичната си драма "Babygirl" на кинофестивала във Венеция, споделяйки, че се чувства "изложена на показ и нервна", докато контролираната интимност на снимачната площадка се прожектира на големия екран пред световна публика, предаде Ройтерс. 

Кидман е заснела поредица от рисковани филми през кариерата си, включително "Широко затворени очи" на Стенли Кубрик, чиято премиера беше във Венеция преди 25 години.

Актрисата обаче сега сподели, че е силно разтревожена от реакцията на последния й филм.

В Babygirl Никол Кидман играе Роми, успешна изпълнителнка директорка в Ню Йорк, която излага на риск както кариерата, така и семейството си, впускайки се в страстна афера с млад, опортюнистичен стажант.

"Снимането на филма с тези хора тук беше деликатно, интимно и много, много дълбоко", каза Кидман, която седеше заедно с режисьорката Хал

Актьорът Виго Мортенсен каза, че намира холивудските франчайз филми за твърде предсказуеми и недостатъчно добре написани, за да привлекат вниманието му, пише „Варайъти“.

Сайтът цитира скорошно интервю на носителя на „Оскар“ за списание „Венити феър“, в което той бе запитан защо не е участвал от над двадесет години в нов холивудски франчайз. За последно Мортенсен се снима между 2001 и 2003 г. в ролята на Арагорн в трилогията „Властелинът на пръстените“ на Питър Джаксън.

„Не търся и не избягвам нито един жанр, нито един размер на бюджета. Просто искам интересни истории“, казва Мортенсен. „За мен няма значение какъв е жанрът, какъв е бюджетът или кой ги прави. Никога не бих направил филм само защото този и онзи го режисира. Трябва да става дума за историята. И ако смятам, че съм подходящ за героя, това винаги е на първо място“, отбелязва той.

„Това важи и за франч

Панелната експозиция, която включва 22 постера, е подготвена от Научния архив на Българската академия на науките (БАН), а официалното откриване е на 28 август. 

Изложбата представя документални свидетелства за дейността на българските книжовници и просветители, автобиографични и биографични документи, ръкописи на трудове, дневници, мемоари и спомени на наши учени, държавни, обществени, културни и военни дейци - членове на БАН.

Акцент в експозицията е идеята за обединена Европа.

Включени са документи и фотографии от богатия архив на акад. Иван Шишманов, основател и пръв председател на българската секция на Паневропейския съюз. Те убедително говорят, че още през 30-те години на 20 век България възприема идеите на паневропеизма за сближаване и сътрудничество между всички европейски народи на политическа, икономическа и културна основа. Представените в експозицията архивни материали са и своеобразен принос в културната програма по време на българското председателство на Съвета на Европейския съюз през 2018 година. 

Гостуването на документалната изложба е по случай 155-та годишнина от създаването на БАН и предстоящото подписване на Меморандум за сътрудничество между Академията и Община Казанлък, което ще се състои на 30 август. 

ЮНЕСКО възнамерява да включи мегалитния паметник Стоунхендж в Списъка на световното наследство в опасност заради проект за пътен тунел, преминаващ в близост до праисторическия обект, съобщи АФП, позовавайки се на документ на организацията на ООН.

В писмено решение, видяно от АФП, Комитетът за световно наследство препоръчва Стоунхендж да бъде включен в списъка на застрашените обекти „с оглед мобилизиране на международна подкрепа“.

Включването обаче все още трябва да бъде гласувано от държавите-членки на Комитета за световно наследство, който ще заседава в Делхи от 21 юли. Според дипломат, интервюиран от АФП, има много голям шанс те да одобрят решението.

Построен на етапи между около 3000 и 2300 г. пр.н.е., Стоунхендж е един от най-важните праисторически мегалитни паметници в света по отношение на своите размери, сложна планировка и архитектурна прецизно

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.

Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“.  

Изложба „Природен феномен Невястата с легендата от миналото – днес предпочитана дестинация в Родопите“ ще се представи на 11 септември.

Пред читателската аудитория ще се илюстрира легендата за Невястата,  с която е свързана едноименната скала над Смолян, както и превръщането й в туристическа забележителност.

Митология, история и

Ямболският Камерен оркестър „Дианополис” открива творческия си сезон с концерт на 6 октомври, съобщиха от формацията. При новата среща с публиката ще гостуват двама млади инструменталисти, носители на международни отличия – Виктор Теодосиев, валдхорна и Михаил Богданов, обой.

В програмата са включени произведения от Волфганг Амадеус Моцарт (Дивертименто Ре мажор и Концерт № 2 за валдхорна и оркестър Ми бемол мажор), от Алесандро Марчело – Концерт за обой и оркестър, както и Сюита за струнен оркестър от Кристофър Уилсън.

Ямболският струнен оркестър очаква своята публика в зала „Съвременност” на Културно-информационен център „Безистен”.

Италианският тенор Андреа Бочели празнува 30 години в музиката през 2024 г. с дуети с популярни оперни, поп и кънтри изпълнители и с турне, част от което е и концертът му в София на 14 септември.

Албумът Duets, който предстои да излезе, ще бележи три десетилетия музикална кариера на Бочели и включва 32 песни, писа ЮПИ. В края на август излезе видеото към дуета, който Бочели записа с колумбийската певица Карол Джи. Смятаната за един от най-влиятелните регетон и поп изпълнители, лауреат на „Грами”, пет латино награди „Грами” и четири музикални награди на „Билборд”, пее с Бочели Vivo por ella. Песента е испански превод на популярната италианска песен Vivo per lei, която Бочели преди записа с Марта Санчес.

Освен дуетът с Карол Джи, Duets на Болечи ще включва излизали преди популярни колаборации и нови изпълнения с Крис Стейпълтън, Гуен Сте

Петнадесетият Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща” се завръща в Пловдив с есенното си издание на 18 септември. Талантливи изпълнители и интересни музикални събития ще станат част от програмата.

Сред тазгодишните утвърдени имена в музикалния бранш се открояват концертмайсторът на Виенската филхармония Албена Данаилова, световноизвестните оперни прими Красимира Стоянова (сопран) - камерзенгерин на Виенската опера и Светлина Стоянова (мецосопран), цигуларят Светлин Русев, прочутият блокфлейтист Ерик Босграаф от Нидерландия на една сцена със Зефира Вълова (цигулка), корейската пианистка Йоръм Сон. 

Посетителите на фестивала ще имат възможност да чуят още и Софийски камерен хор “Васил Арнаудов” с диригент Теодора Павлович, квинтет “Пилекадоне” - носител на награда “Златна лира” за върхови постижения

Експозицията ще бъде достъпна за посещения от гражданите до края на септември, а входът ще бъде свободен.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В кадъра търся съзерцание, едно чувство, което кореспондира с мен
Изложба на покойния Борислав Борозанов ще бъде открита в столичната „Галерия 88“. Вернисажът е на 26 септември, изложбата може да се разгледа до 31 октомври, съобщиха д ...
Стефан Качаков показва в нова изложба красотата на българската природа
Стефан Качаков подрежда в изложба картини, които показват красотата на българската природа. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и ще бъде разположена в галерия „Ст ...
Наградите "Еми": Мечката обра повечето награди при комедийните сериали
Ресторантьорската история "Мечката" спечели в три от четирите комедийни категории на наградите "Еми", но Джийн Смарт спечели третата си награда за ролята си на комедиантка в "Хитри ...
Рок групи изнесоха концерт под наслов „Гръм в лятна нощ“
Шуменски рок групи изнесоха концерт под наслов „Гръм в лятна нощ“ в градинката пред Народно читалище „Добри Войников-1856“ в града снощи. Свои изпълнения п ...
Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели с хора и оркестъра на Софийската филхармония
Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели, който в съботната вечер на 14 септември празнува 30-годишната си кариера. Италианският тенор пя на националния стадион „Васил Левс ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в парк "Кайлъка" в Плевен. Необичайно студеното за месец септември време не поречи на над хиляда почитате ...
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Юлиан Костов издава втория си сингъл – Home (My Gaia), съобщават от „Орфей мюзик“. През следващите месеци артистът пуска пет песни, а с дистрибуцията се заемат & ...
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
“В определени части на света хората не искат да слушат класическа или рок музика, всичко опира до диджея и други неща, но хората в България обичат изкуството и културата&rdqu ...
В Рим откриват самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев
Самостоятелна изложба с творби на Никола Гюзелев ще бъде открива на 20 септември в галерия „България“ в Рим в сътрудничество с Българския културен институт, съобщават о ...
Просто няма как да не ти се случат точно такива абсурдни и смешни неща
Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър ...
Тикер в 05:00 ч.
Лили Иванова изнесе концерт тази вечер на откритата сцена на Летния театър в пар ...
Начало Творчески отражения
4362
Творчески отражения

Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“

Документалната изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“ ще бъде представена в Музея на розата в Казанлък, съобщиха организаторите от Регионалния академичен център в града с координатор инж. Владимир Чучумишев.Панелната експозиция, която включва 22 постера, е подготвена от Научния архив на Българската академия на науките (БАН), а официалното откриване е на 28 август.

| 26 Август 2024, 13:30 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“
Документална изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“
Снимка © DFA

Документалната изложба „Българският принос в културно-историческото многообразие на обединена Европа“ ще бъде представена в Музея на розата в Казанлък, съобщиха организаторите от Регионалния академичен център в града с координатор инж. Владимир Чучумишев.

Панелната експозиция, която включва 22 постера, е подготвена от Научния архив на Българската академия на науките (БАН), а официалното откриване е на 28 август. 

На 3 юли в „Театър 199“ е премиерата на „Шишарки“ от Екатерина Георгиева, съобщават от театъра.

През 2022 година пиесата бе един от финалистите в седмото издание на конкурса за съвременна българска драматургия „Славка Славова“.

Стела, сестра Рони и техните партньори Алекс и Асен се събират в семейната вила по случай трийсетгодишния юбилей на Рони. Четиримата са били заедно за последен път преди две години, когато съдбата завинаги преобръща живота им. Сега те се опитват отново да намерят път един към друг, но се появяват, сякаш заедно с аромата на шишарки от заобикалящата ги гора, неподозирани тайни от миналото, неочаквани истини за настоящето и трудни въпроси занапред.

Може ли човек да бъде безпощадно искрен с онези, които обича? Способен ли е да изрече онова, което е най-трудно за изричане? Какво се случ

В изложбата си „Без кръвни връзки“ Боряна Петкова поставя практиката си в центъра на дебата за ролята и смисъла на изкуството като инструмент за търсене на истината и цената, която артистът е готов да плати. Това съобщават от Националната художествена галерия (НХГ). 

Откриването на експозицията е на 25 юли в Софийски арсенал – Музей на съвременното изкуство (САМСИ).

В „Без кръвни връзки“ авторката представя скрита част от своя вътрешен свят – тази, която човек обикновено потиска и не показва пред другите, посочват от НХГ. В основата на изложбата са два пърформанса, посветени на субективната география, която тръгва от детството и формира настоящето.

Пърформативната рисунка, представяща енергията на творческия акт като жест на осмисляне на контекста, в който се случва творбата, е във фокуса на артистичната практика на Боряна Петкова през последните години.

The Eastern Quartet от Цюрих, Швейцария, гостува на 25 юни в София, съобщават от Арт център „Сити марк“, домакин на събитието.

Формацията се състои от четирима професионалисти, идващи от различни части на Европа. Това са Атанас Маринов (България), Сорин Спасиновичи (Румъния), Серафим фон Вера (Швейцария) и Доминик Блум (Швейцария). По думите им основната цел на The Eastern Quartet е да свърже различни музикални жанрове по уникален начин, използвайки тяхната изобретателност, музикални умения и културен опит, който всеки от тях притежава.

„Класически квалифицирани, The Eastern Quartet преминава всички граници със своя полиглотен музикален език. Обобщаването на специалното качество на техните аранжиментите с няколко думи не е лесна задача: те са паралелни

Никол Кидман представи еротичната си драма "Babygirl" на кинофестивала във Венеция, споделяйки, че се чувства "изложена на показ и нервна", докато контролираната интимност на снимачната площадка се прожектира на големия екран пред световна публика, предаде Ройтерс. 

Кидман е заснела поредица от рисковани филми през кариерата си, включително "Широко затворени очи" на Стенли Кубрик, чиято премиера беше във Венеция преди 25 години.

Актрисата обаче сега сподели, че е силно разтревожена от реакцията на последния й филм.

В Babygirl Никол Кидман играе Роми, успешна изпълнителнка директорка в Ню Йорк, която излага на риск както кариерата, така и семейството си, впускайки се в страстна афера с млад, опортюнистичен стажант.

"Снимането на филма с тези хора тук беше деликатно, интимно и много, много дълбоко", каза Кидман, която седеше заедно с режисьорката Хал

Актьорът Виго Мортенсен каза, че намира холивудските франчайз филми за твърде предсказуеми и недостатъчно добре написани, за да привлекат вниманието му, пише „Варайъти“.

Сайтът цитира скорошно интервю на носителя на „Оскар“ за списание „Венити феър“, в което той бе запитан защо не е участвал от над двадесет години в нов холивудски франчайз. За последно Мортенсен се снима между 2001 и 2003 г. в ролята на Арагорн в трилогията „Властелинът на пръстените“ на Питър Джаксън.

„Не търся и не избягвам нито един жанр, нито един размер на бюджета. Просто искам интересни истории“, казва Мортенсен. „За мен няма значение какъв е жанрът, какъв е бюджетът или кой ги прави. Никога не бих направил филм само защото този и онзи го режисира. Трябва да става дума за историята. И ако смятам, че съм подходящ за героя, това винаги е на първо място“, отбелязва той.

„Това важи и за франч

Изложбата представя документални свидетелства за дейността на българските книжовници и просветители, автобиографични и биографични документи, ръкописи на трудове, дневници, мемоари и спомени на наши учени, държавни, обществени, културни и военни дейци - членове на БАН.

Акцент в експозицията е идеята за обединена Европа.

ЮНЕСКО възнамерява да включи мегалитния паметник Стоунхендж в Списъка на световното наследство в опасност заради проект за пътен тунел, преминаващ в близост до праисторическия обект, съобщи АФП, позовавайки се на документ на организацията на ООН.

В писмено решение, видяно от АФП, Комитетът за световно наследство препоръчва Стоунхендж да бъде включен в списъка на застрашените обекти „с оглед мобилизиране на международна подкрепа“.

Включването обаче все още трябва да бъде гласувано от държавите-членки на Комитета за световно наследство, който ще заседава в Делхи от 21 юли. Според дипломат, интервюиран от АФП, има много голям шанс те да одобрят решението.

Построен на етапи между около 3000 и 2300 г. пр.н.е., Стоунхендж е един от най-важните праисторически мегалитни паметници в света по отношение на своите размери, сложна планировка и архитектурна прецизно

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.

Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“.  

Изложба „Природен феномен Невястата с легендата от миналото – днес предпочитана дестинация в Родопите“ ще се представи на 11 септември.

Пред читателската аудитория ще се илюстрира легендата за Невястата,  с която е свързана едноименната скала над Смолян, както и превръщането й в туристическа забележителност.

Митология, история и

Ямболският Камерен оркестър „Дианополис” открива творческия си сезон с концерт на 6 октомври, съобщиха от формацията. При новата среща с публиката ще гостуват двама млади инструменталисти, носители на международни отличия – Виктор Теодосиев, валдхорна и Михаил Богданов, обой.

В програмата са включени произведения от Волфганг Амадеус Моцарт (Дивертименто Ре мажор и Концерт № 2 за валдхорна и оркестър Ми бемол мажор), от Алесандро Марчело – Концерт за обой и оркестър, както и Сюита за струнен оркестър от Кристофър Уилсън.

Ямболският струнен оркестър очаква своята публика в зала „Съвременност” на Културно-информационен център „Безистен”.

Италианският тенор Андреа Бочели празнува 30 години в музиката през 2024 г. с дуети с популярни оперни, поп и кънтри изпълнители и с турне, част от което е и концертът му в София на 14 септември.

Албумът Duets, който предстои да излезе, ще бележи три десетилетия музикална кариера на Бочели и включва 32 песни, писа ЮПИ. В края на август излезе видеото към дуета, който Бочели записа с колумбийската певица Карол Джи. Смятаната за един от най-влиятелните регетон и поп изпълнители, лауреат на „Грами”, пет латино награди „Грами” и четири музикални награди на „Билборд”, пее с Бочели Vivo por ella. Песента е испански превод на популярната италианска песен Vivo per lei, която Бочели преди записа с Марта Санчес.

Освен дуетът с Карол Джи, Duets на Болечи ще включва излизали преди популярни колаборации и нови изпълнения с Крис Стейпълтън, Гуен Сте

Петнадесетият Международен фестивал “Дни на музиката в Балабановата къща” се завръща в Пловдив с есенното си издание на 18 септември. Талантливи изпълнители и интересни музикални събития ще станат част от програмата.

Сред тазгодишните утвърдени имена в музикалния бранш се открояват концертмайсторът на Виенската филхармония Албена Данаилова, световноизвестните оперни прими Красимира Стоянова (сопран) - камерзенгерин на Виенската опера и Светлина Стоянова (мецосопран), цигуларят Светлин Русев, прочутият блокфлейтист Ерик Босграаф от Нидерландия на една сцена със Зефира Вълова (цигулка), корейската пианистка Йоръм Сон. 

Посетителите на фестивала ще имат възможност да чуят още и Софийски камерен хор “Васил Арнаудов” с диригент Теодора Павлович, квинтет “Пилекадоне” - носител на награда “Златна лира” за върхови постижения

Включени са документи и фотографии от богатия архив на акад. Иван Шишманов, основател и пръв председател на българската секция на Паневропейския съюз. Те убедително говорят, че още през 30-те години на 20 век България възприема идеите на паневропеизма за сближаване и сътрудничество между всички европейски народи на политическа, икономическа и културна основа. Представените в експозицията архивни материали са и своеобразен принос в културната програма по време на българското председателство на Съвета на Европейския съюз през 2018 година. 

Гостуването на документалната изложба е по случай 155-та годишнина от създаването на БАН и предстоящото подписване на Меморандум за сътрудничество между Академията и Община Казанлък, което ще се състои на 30 август. 

Експозицията ще бъде достъпна за посещения от гражданите до края на септември, а входът ще бъде свободен.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В кадъра търся съзерцание, едно чувство, което кореспондира с мен
Стефан Качаков показва в нова изложба красотата на българската природа
Наградите "Еми": Мечката обра повечето награди при комедийните сериали
Рок групи изнесоха концерт под наслов „Гръм в лятна нощ“
Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели с хора и оркестъра на Софийската филхармония
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Публиката в Плевен възнагради с бурни аплодисменти Лили Иванова
Калейдоскоп
Юлиан Костов посвещава втория си сингъл на любовта
Цветни аспекти
Майк Терана: Хората в България обичат изкуството и културата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.